prof. dr. Anton Brancelj pred vročim mikrofonom Vala 202

Biotehnološko stičišče Nacionalnega inštituta za biologijo (BTS-NIB)

Namen investicijskega projekta BTS-NIB je zagotovitev ustreznih infrastrukturnih pogojev za izkoriščenje raziskovalnih in razvojnih priložnosti na področjih delovanja NIB.

Predvajaj Video Več o projektu      Publikacija
  • SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
    SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
  • Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
    Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
  • 8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    Vstopite v vznemirljivi svet raziskovanj Morske biološke postaje Piran (NIB)

Storitve in produkti

  •  
  • Storitve za kmetijsko dejavnost

    Glede na povzročitelja bolezni, gostiteljsko rastlino, letni čas in druge parametre izbiramo pri testiranju med različnimi laboratorijskimi metodami.

 
  •  
  • Okoljski monitoring in analize kakovosti voda

    Načela trajnostnega razvoja zahtevajo sistematično spremljanje stanja narave in človekovega okolja. V ta namen NIB izvaja in nudi stalen nadzor nad stanjem kakovosti slovenskih voda.

 
 
  •  
  • Raziskovalna oprema

    Velika raziskovalna oprema podpira našo raziskovalno in pedagoško dejavnost ter služi tehnološkemu razvoju v sodelovanju z gospodarskimi podjetji. Možnost njene uporabe po veljavnem ceniku nudimo tudi zunanjim uporabnikom.

 
 
 

31 avg
prof. dr. Anton Brancelj pred vročim mikrofonom Vala 202

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedInNatisni
{frontpage}{/frontpage}Ob tokratnih aktualnih dogodkih v zvezi z onesnaženjem voda, zastrupitvah in okužbah ter nedavnim poginom rib v prekmurski reki Ledavi je pred vroči mikrofon valove novinarke Tatjane Pirc stopil prof. dr. Anton Brancelj, znanstveni svetnik in vodja Oddelka za raziskovanje sladkovodnih in kopenskih ekosistemov.
 prof. dr. Anton Brancelj


VODA - Čeprav imamo v Sloveniji dovolj vode, se je treba vprašati, kakšno vodo pijemo, kako je z oskrbo, porabo, varčevanjem in zakaj z vodo, življenjsko pomembno in strateško surovino, ravnamo neodgovorno?

Ob tokratnih aktualnih dogodkih v zvezi z onesnaženjem voda, zastrupitvah in okužbah ter nedavnim poginom rib v prekmurski reki Ledavi je pred vroči mikrofon valove novinarke Tatjane Pirc stopil prof. dr. Anton Brancelj, znanstveni svetnik in vodja Oddelka za raziskovanje sladkovodnih in kopenskih ekosistemov.


Vabimo vas k poslušanju oddaje Vroči mikrofon na Valu 202, z dne 30.8.2011.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija
in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.