Vabljeni na predavanje »LIMNOLOGI(ja) NA STREHI SVETA«, prof. dr. Antona Branclja

Biotehnološko stičišče Nacionalnega inštituta za biologijo (BTS-NIB)

Namen investicijskega projekta BTS-NIB je zagotovitev ustreznih infrastrukturnih pogojev za izkoriščenje raziskovalnih in razvojnih priložnosti na področjih delovanja NIB.

Predvajaj Video Več o projektu      Publikacija
  • SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
    SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
  • Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
    Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
  • 8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    Vstopite v vznemirljivi svet raziskovanj Morske biološke postaje Piran (NIB)

Storitve in produkti

  •  
  • Storitve za kmetijsko dejavnost

    Glede na povzročitelja bolezni, gostiteljsko rastlino, letni čas in druge parametre izbiramo pri testiranju med različnimi laboratorijskimi metodami.

 
  •  
  • Okoljski monitoring in analize kakovosti voda

    Načela trajnostnega razvoja zahtevajo sistematično spremljanje stanja narave in človekovega okolja. V ta namen NIB izvaja in nudi stalen nadzor nad stanjem kakovosti slovenskih voda.

 
 
  •  
  • Raziskovalna oprema

    Velika raziskovalna oprema podpira našo raziskovalno in pedagoško dejavnost ter služi tehnološkemu razvoju v sodelovanju z gospodarskimi podjetji. Možnost njene uporabe po veljavnem ceniku nudimo tudi zunanjim uporabnikom.

 
 
 

02 mar
Vabljeni na predavanje »LIMNOLOGI(ja) NA STREHI SVETA«, prof. dr. Antona Branclja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedInNatisni

»LIMNOLOGI(ja) NA STREHI SVETA«, prof. dr. Antona Branclja, znanstvenega svetnika in vodje Oddelka za raziskovanje sladkovodnih in kopenskih ekosistemov na Nacionalnem inštitutu za biologijo.Predavanje bo potekalo v četrtek, 3. marca 2011, ob 15.00 uri, na sedežu Nacionalnega inštituta za biologijo, Večna pot 111, v predavalnici B2.

Nacionalni inštitut za biologijo Vas vabi, da se udeležite predavanja


»LIMNOLOGI(ja) NA STREHI SVETA«,


prof. dr. Antona Branclja,
znanstvenega svetnika in vodje Oddelka za raziskovanje sladkovodnih in
kopenskih ekosistemov na Nacionalnem inštitutu za biologijo.


Predavanje bo potekalo v četrtek, 3. marca 2011, ob 15.00 uri, na sedežu Nacionalnega inštituta za biologijo, Večna pot 111, v predavalnici B2.



Tibet velja še vedno za oddaljeno in eksotično pokrajino, kjer čas teče nekoliko drugače kot drugje. Je pa tudi mesto, kjer potekajo številne znanstvene raziskave, kot so geološke, klimatološke, biološke oz. ekološke, raziskave pa potekajo tudi na vrsti drugih področij. V ospredju so trenutno najbolj aktualne tiste, vezane na onesnaževanje ter podnebne spremembe.


Čeprav ima Tibetanska planota značaj mrzle visokogorske puščave, premore na skrajnem JV tudi bujne iglaste gozdove. Na planoti je veliko večjih ali manjših jezer. Nekatera od njih so predmet raziskav z vidika paleo-klime oz. sprememb okolja v preteklosti. V jezerskih sedimentih je zapisana zgodovina jezera in njihove okolice za več tisočletij v preteklost.


Sodelavci Nacionalnega inštituta za biologijo so v okviru znanstvenega sodelovanja s LR Kitajsko imeli priliko sodelovati pri tovrstnih raziskavah, vključno z obiskom dveh jezer. Na predavanju bo predstavljeno skupno delo s kitajskimi raziskovalci, še posebej pa slikovita tibetanska pokrajina.



Veselimo se Vašega obiska!


Naložbo sofinancirata Republika Slovenija
in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.