Živi svet pod mikroskopom - intervju s prof. dr. Tamaro Lah Turnšek

Biotehnološko stičišče Nacionalnega inštituta za biologijo (BTS-NIB)

Namen investicijskega projekta BTS-NIB je zagotovitev ustreznih infrastrukturnih pogojev za izkoriščenje raziskovalnih in razvojnih priložnosti na področjih delovanja NIB.

Predvajaj Video Več o projektu      Publikacija
  • SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
    SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
  • Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
    Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
  • 8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    Vstopite v vznemirljivi svet raziskovanj Morske biološke postaje Piran (NIB)

Storitve in produkti

  •  
  • Storitve za kmetijsko dejavnost

    Glede na povzročitelja bolezni, gostiteljsko rastlino, letni čas in druge parametre izbiramo pri testiranju med različnimi laboratorijskimi metodami.

 
  •  
  • Okoljski monitoring in analize kakovosti voda

    Načela trajnostnega razvoja zahtevajo sistematično spremljanje stanja narave in človekovega okolja. V ta namen NIB izvaja in nudi stalen nadzor nad stanjem kakovosti slovenskih voda.

 
 
  •  
  • Raziskovalna oprema

    Velika raziskovalna oprema podpira našo raziskovalno in pedagoško dejavnost ter služi tehnološkemu razvoju v sodelovanju z gospodarskimi podjetji. Možnost njene uporabe po veljavnem ceniku nudimo tudi zunanjim uporabnikom.

 
 
 

05 jan
Živi svet pod mikroskopom - intervju s prof. dr. Tamaro Lah Turnšek

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedInNatisni

{frontpage}{/frontpage} V prilogi Dnevnika Moje Zdravje je 4.1.2011 izšel intervju s prof. dr. Tamaro Lah Turnšek - Živi svet pod mikroskopom.


Znanstvena veda, biokemija, se ukvarja z raziskovanjem zanimivega sveta kemičnih snovi in procesov, ki se odvijajo v vseh živih
organizmih.


Pod svojo raziskovalno lupo postavi različne vidike žive narave in zaslužna je za velika odkritja, ki spremenijo površno dojemanje procesov v telesu in naravi. Od prvega biokemičnega procesa, odkritja kvasov za peko kruha, nato prvega encima, ki mu sledi sinteza sečnine, se razvoj biokemije s pojavom novih tehnologij s svetlobno hitrostjo pospeši. Izsledki sodobne biokemije se uporabljajo v genetiki in molekularni biologiji ter v medicini in poljedelstvu. Zdi se, da ustvarjalnih meja skoraj ni več in da so poti znanstvenega pristopa biokemije široko odprte. 

                                                                                                              
                                                                                                           Foto: Arhiv GEN


Vabimo vas k branju članka "Živi svet pod mikroskopom", kjer vam bo prof. dr. Tamara Lah Turnšek, mednarodno
ugledna raziskovalka in profesorica predmeta biokemija raka na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo ter na podiplomskem študiju biomedicina in dolgoletna direktorica Nacionalnega inštituta za biologijo, predstavila področje biokemije v Sloveniji, razkrila področja in obseg raziskav, ki jih izvaja Nacionalni inštitut za biologijo in odgovorila na zanimivih vprašanj vsakdanjega življenja.


"Živi svet pod mikroskopom", Dnevnik, priloga Moje zdravje, 4.1.2011

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija
in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.