Nagrada Miroslava Zeia za izjemne dosežke na področju znanstveno-raziskovalne dejavnosti Nacionalnega inštituta za biologijo za leto 2022

Biotehnološko stičišče Nacionalnega inštituta za biologijo (BTS-NIB)

Namen investicijskega projekta BTS-NIB je zagotovitev ustreznih infrastrukturnih pogojev za izkoriščenje raziskovalnih in razvojnih priložnosti na področjih delovanja NIB.

Predvajaj Video Več o projektu      Publikacija
  • SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
    SLOVESNOST OB OTVORITVI BIOTEHNOLOŠKEGA STIČIŠČA NACIONALNEGA INŠTITUTA ZA BIOLOGIJO S SLAVNOSTNO PODELITVIJO NAGRAD MIROSLAVA ZEIA
  • Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
    Gradnja Biotehnološkega stičišča NIB je zaključena
  • 8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    8. JUNIJ – SVETOVNI DAN OCEANOV
    Vstopite v vznemirljivi svet raziskovanj Morske biološke postaje Piran (NIB)

Storitve in produkti

  •  
  • Storitve za kmetijsko dejavnost

    Glede na povzročitelja bolezni, gostiteljsko rastlino, letni čas in druge parametre izbiramo pri testiranju med različnimi laboratorijskimi metodami.

 
  •  
  • Okoljski monitoring in analize kakovosti voda

    Načela trajnostnega razvoja zahtevajo sistematično spremljanje stanja narave in človekovega okolja. V ta namen NIB izvaja in nudi stalen nadzor nad stanjem kakovosti slovenskih voda.

 
 
  •  
  • Raziskovalna oprema

    Velika raziskovalna oprema podpira našo raziskovalno in pedagoško dejavnost ter služi tehnološkemu razvoju v sodelovanju z gospodarskimi podjetji. Možnost njene uporabe po veljavnem ceniku nudimo tudi zunanjim uporabnikom.

 
 
 

15 feb
Nagrada Miroslava Zeia za izjemne dosežke na področju znanstveno-raziskovalne dejavnosti Nacionalnega inštituta za biologijo za leto 2022

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedInNatisni

Nagrado Miroslava Zeia za izjemne dosežke na področju znanstveno-raziskovalne dejavnosti Nacionalnega inštituta za biologijo za leto 2022 sta prejeli doc. dr. Špela Baebler in dr. Iva Hafner-Bratkovič.


Doc. dr. Špela Baebler je višja znanstvena sodelavka in namestnica vodje delovne enote Omike Oddelka za biotehnologijo in sistemsko biologijo NIB. Raziskave usmerja v dešifriranje molekulskih odzivov rastlin na viruse z orodji sistemske biologije, razvoj orodij za analizo in interpretacijo podatkov in uporabo transkriptomike v biotehnologiji, ekotoksikologiji in farmaciji. V zadnjih petih letih je objavila pomembne izvirne in pregledne članke, uredila strokovno monografijo, ter uspešno prenesla znanje v industrijo.

Doc. dr. Špela Baebler je v zadnjih petih letih svojim delom uspešno promovirala in razširjala vrhunsko znanje NIB na nacionalnem in mednarodnem nivoju. Ustvarila je bogat znanstveni in strokovni opus in je odlična promotorka in komunikatorka znanstveno razvojnega dela NIB na področju rastlinske biotehnologije, omik in sistemske biologije.


doc. dr. Špela Baebler











Dr. Iva Hafner Bratkovič, znanstvena svetnica na Odseku za sintezno biologijo in imunologijo Kemijskega inštituta, izkazuje izjemen znanstveni opus v zadnjih petih letih na področju ved o življenju in še posebej imunologije, z dosežki na svetovnem nivoju. Rezultati njenih raziskav pojasnjujejo molekulske mehanizme v procesu naravne signalizacije, ki so pomembni za pojasnitev in potencialno tudi zdravljenje vnetnih bolezni, še posebej bolezni, povezanih s staranjem in rakom.

Dr. Iva Hafner Bratkovič je z vrhunskimi znanstvenimi dosežki, posredovanjem znanja mlajšim generacijam ter s prispevki k popularizaciji znanosti predstavlja eno najbolj prodornih in uveljavljenih slovenskih znanstvenic na področju ved o življenju.


dr. Iva Hafner Bratkovič


Naložbo sofinancirata Republika Slovenija
in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.