14
maj
Rezultati projekta EIP POMOP: Priročnik in video

Rezultate projekta Pomoč opraševalcem v intenzivni kmetijski krajini za podporo biodiverziteti smo predstavili v priročniku in videu.
V priročniku, ki je nastal v sodelovanju s Kmetijskim inštitutom Slovenije, smo predstavili pomen, pestrost in ogroženost opraševalcev ter možnosti njihovega varstva v kmetijski krajini. Predstavili smo tudi talne gnezdilnice za čebele samotarke. V drugem delu podrobno predstavljamo pomen dosevkov za kmetijstvo in naravo, ter njihov potencial za zagotavljanje dodane hrane za opraševalce v poznem poletju in zgodnji jeseni. Priročnik smo natisnili v 1000 izvodih, elektronska verzija pa je dostopna na spletu.
Enako vsebino smo povzeli tudi v kratkem izobraževalnem videu. Projekt je bil predstavljen tudi v oddaji Ljudje in Zemlja in Od setve do žetve. Vabljeni k ogledu in poslušanju!
Projektni partnerji: Nacionalni inštitut za biologijo (vodilni partner), kmetijska gospodarstva: Anton Plut, Primož Titan, Simon Stibilj, Franci Omahen in Šolski center Šentjur; Kmetijski inštitut Slovenije, Kmetijsko gozdarski zavod Kranj, Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma in Jasna dizajn
Financiranje: Projekt EIP POMOP se financira iz Programa razvoja podeželja 2014–2020 (v celoti iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja) in poteka v okviru ukrepa Sodelovanje Programa razvoja podeželja 2014-2020, Podukrep 16.5. - Podpora za skupno ukrepanje za blažitev podnebnih sprememb ali prilagajanje nanje ter za skupne pristope k okoljskim projektom in stalnim okoljskim praksam.
Trajanje: 18. 5. 2022 – 18. 5. 2025
