DE Biodiverziteta
Skupina za morsko biodiverziteto se ukvarja z raziskavami bentoške flore in favne, ribjih združb, kartiranjem in ovrednotenjem stanja bentoških habitatnih tipov, ekologijo biokonstruktorjev in tujerodnih vrst. Veliko napora namenjamo ohranjanju ogroženih morskih vrst, ob ugotavljanju vzrokov za nazadovanje biogradnikov, in razvoju ter testiranju tehnik za ponovno naselitev ranljivih biogradnikov (kot so korale, leščurji, rjave alge in morske trave).
DE Mikroorganizmi in kroženje snovi
Raziskujemo strukturo in funkcijo morskih mikroorganizmov pri kroženju snovi in v interakcijah z drugimi organizmi, tako v naravnem okolju kot v kontroliranih pogojih.
DE Antropogeni vplivi
Skupino sestavljajo raziskovalci z različnih naravoslovnih ved. Raziskujejo vplive in posledice človekovih dejavnosti na morsko okolje, od onesnaževanja morja in vpliva klimatskih sprememb do odzivov na različnih ravneh biološke organizacije.
DE Fizikalna oceanografija
Naša področja so predvsem fizikalna oceanografija obalnih voda, sedimentiloške raziskave in interdisciplinarne fizikalno-biološke raziskave. Ukvarjamo se z eksperimentalno oceanografijo, modeliranjem dinamike vodnih mas, lagrangevskimi individualnimi modeli, sklopljenimi s fizikalnimi-biogeokemijskimi modeli in raziskavami sedimenta, vključno z modeliranjem transporta. Prav tako se ukvarjamo z operativno oceanografijo in uporabo strojnega učenja pri napovedovanju visokih gladin morja.
DE Infrastrukturni center MBP
Infrastrukturni center MBP (IC MBP) je del Infrastrukturnega programa Nacionalnega inštituta za biologijo. IC MBP deluje od leta 1995 kot tehnološko jedro, ki služi raziskovalcem in aplikativnim dejavnostim na Morski biološki postaji v Piranu. IC MBP od leta 2004 deluje tudi kot infrastrukturno središče.
DE Podpora, razvoj in inovacije
Delovna enota za podporo, razvoj in inovacije (PRI) je skupina, ki združuje administrativno, strokovno in raziskovalno znanje in kompetence.